Dermabrazja laserowa. Wybierz najlepszą metodę
Upływający czas, warunki atmosferyczne czy trądzik – to wszystko wpływa na kondycję skóry twarzy. Brzydkie blizny, pojawiające się wokół ust i oczu zmarszczki oraz przebarwienia sprawiają, że czujemy się mniej atrakcyjnie. Z pomocą dermabrazji laserowej możemy cieszyć się gładką cerą bez skazy w każdym wieku. Warto jednak wiedzieć, jakie metody oferuje współczesna medycyna estetyczna.
Skóra twarzy narażona jest przede wszystkim na szkodliwe działanie pogody – silne słońce, mróz i wiatr. Niekiedy pojawiają się również przebarwienia lub nieestetyczne blizny. Cera także jako pierwsza odczuje oznaki starzenia się, dlatego niezwykle ważna jest jej pielęgnacja i specjalne traktowanie. Stosowanie odpowiednio dobranych kremów oraz toników normalizujących, pamiętanie o wieczornym zmywaniu makijażu, wykonywanie regularnych peelingów oraz maseczek pomoże w utrzymaniu skóry twarzy w dobrej kondycji. Czasami jednak te zabiegi nie wystarczą. Aby skutecznie zlikwidować zmarszczki, nierówności oraz przebarwienia warto sięgnąć po nowoczesne rozwiązania z zakresu medycyny estetycznej. Zabieg dermabrazji laserowej sprawi, że cera będzie gładka i pozbawiona nieatrakcyjnych zmian.. Ponadto pomoże zredukować niepożądane owłosienie oraz popękane naczynka.
Laserem w niedoskonałości cery
Dermabrazję laserową można wykonać dwoma metodami: tradycyjną i frakcyjną. Pierwsza polega na odparowaniu (zdjęciu) całej skóry, w zależności od usuwanych zmian różni się głębokością. Na drobne niedoskonałości wystarczy płytki peeling, jednak najczęściej skórę usuwa się aż do warstwy brodawkowatej. Aby uzyskać pożądany efekt przeprowadza się ok. 2-3 zabiegi, stosując znieczulenie. Otwarta rana na twarzy wymaga przynajmniej miesięcznej rekonwalescencji, do czasu aż wytworzy się nowa skóra. W ramach tej metody do wyboru mamy dwa rodzaj lasera: erbowy lub CO2.
– Rożnica pomiędzy nimi polega na koagulacji. Promieniowanie lasera erbowego jest bardzo dobrze pochłaniane w wodzie wskutek czego nie przegrzewa tkanek otaczających, czyli nie remodeluje kolagenu. Nie koaguluje również naczyń, co wpływa na mocne krwawienie podczas zabiegu. Światło lasera CO2 jest gorzej pochłaniane w wodzie, dzięki czemu lepiej koaguluje tkanki. Dlatego też podczas zabiegu nie występuje krwawienie, a kolagen jest remodelowany. Z tych powodów laser CO2 jest chętniej stosowany – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej.
Metodę frakcyjną można wykonać na różnej głębokości. W porównaniu z dermabrazją laserową tradycyjną znacznie mniej uszkadza naskórek, dzięki czemu skóra znacznie szybciej się goi. Osiągane tą metodą efekty są bardzo dobre, co sprawia, że zabieg jest bardziej popularny.
Postępujący czas, trądzik i działanie słońca powodują nieestetyczne zmiany na twarzy. Często ślady są tak głębokie, że codzienna pielęgnacja kosmetykami jest niewystarczająca. Warto wtedy poszukać pomocy w rozwiązaniach z zakresu medycyny estetycznej. Odpowiednio dobrany zabieg dermabrazji sprawi, że będziemy cieszyć się odświeżoną i odmłodzoną cerą.