Soczewki kontaktowe czy okulary?

Soczewki kontaktowe czy okulary
Claudio Schwarz z Unsplash

Każda osoba zmagająca się z wadą wzroku na pewno zastanawiała się nad tym wyborem. Wprawdzie noszenie okularów jest dzisiaj wręcz modne, a duży wybór estetycznych oprawek pozwala idealnie dobrać je do swojego typu urody, jednak soczewki kontaktowe nadal mają wiele zalet docenianych przez osoby, których tryb życia nie zawsze współgra z noszeniem okularów. Do zalet soczewek kontaktowych na pewno można zaliczyć ułatwienie życia przy bardziej aktywnym trybie życia. Soczewki kontaktowe doskonale sprawdzą się przy intensywnych sportach walki, bez obawy połamania oprawek, na basenie, gdzie wreszcie przestrzeń dookoła będzie wyraźniejsza czy nawet w trakcie biegania, kiedy nawet najwygodniejsze oprawki potrafią zsuwać się ze spoconego nosa. 

Dużą niedogodnością dla okularników są też zmiany temperatury, powodujące parowanie szkieł po wejściu do ciepłego pomieszczenia z zimnego czy nawet problemy ze zjedzeniem ciepłej zupy, nad którą unosi się para. W soczewkach kontaktowych tego typu problemy znikają. Do zalet soczewek kontaktowych można dodać też fakt nieograniczania pola widzenia, soczewki bowiem przesuwają się wraz z ruchem oka i są praktycznie niewidoczne dla ich użytkownika, brak konieczności czyszczenia szkieł czy większą wygodę przy tak codziennych czynnościach jak branie prysznica oraz zabiegi pielęgnacyjne, typu nakładanie maseczki dla kobiet.  Soczewki kontaktowe marki Acuvue (https://www.acuvue.pl/) od lat znane są dobrze osobom korzystającym z udogodnień, jakie oferują.

Lata doświadczenia pozwoliły marce Acuvue na stworzenie różnorodnych serii soczewek dopasowanych do indywidualnych potrzeb ich użytkowników. Znajdą oni pod tą marką m.in. soczewki jednodniowe idealne do podróży w trudnych warunkach, kiedy ciężko o zapewnienie odpowiedniej higieny zdejmowania i przechowywania soczewek. Opakowanie soczewek jednodniowych pozwoli na wygodne używanie ich przez miesiąc, bez martwienia się o sposoby przechowywania i zdejmowania.

Po prostu wyrzucamy soczewki po jednym dniu użytkowania, a następnego dnia zakładamy świeże, które służą idealnie cały dzień.  Nowością jest też wreszcie możliwość noszenia soczewek kontaktowych przez osoby cierpiące na astygmatyzm, dla których przez wiele lat soczewki korygujące tę wadę były bardzo drogie i wymagały wcześniejszego zamówienia. Obecnie znajdą one bez problemu w zakładach i sklepach optycznych soczewki Acuvue korygujące astygmatyzm, zarówno zestawy jednodniowe, jak i soczewki do dłuższego noszenia znacznie poprawiające komfort widzenia.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: