Usta piękne w ruchu

Na zdjęciu typu sweet-focia prezentują się doskonale. Gorzej gdy ich posiadaczka zacznie mówić albo śmiać się w sposób niekontrolowany. „Źle zrobione” usta od razu stają się obiektem kpin, gdy należą do osoby znanej. Ale skoro nawet celebryci zaliczają wpadki, to czy ty możesz ustrzec się błędów? Jak poprawić wygląd ust i dumie pokazać je światu wyjaśnia dr Agnieszka Bliżanowska. Ekspert Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm przedstawia nowość na polskim rynku Teosyal Kiss New Formulation.

Dlaczego właśnie usta?

Za małe, wąskie, wklęsłe, niesymetryczne, przesuszone – do ust mamy wiele zastrzeżeń. Nic więc dziwnego, że właśnie one wiodą prym wśród miejsc najczęściej poddawanych zabiegom medycyny estetycznej. W 90% przypadków chodzi o efekt push-up. Jak się go osiąga? Usta powiększa się za sprawą usieciowanego, czyli gęstego kwasu hialuronowego, który podaje lekarz kaniulą lub igłą (po wcześniejszym znieczuleniu). Preparat doskonale wiąże wodę w skórze, a więc zwiększa elastyczność i sprężystość ust. Wargi robią się miękkie i wypielęgnowane i tak pierwszym bonusem zabiegu jest spektakularna poprawa kondycji skóry ust. A zmiana rozmiaru?

U kogo powiększać usta?

Zanim poda się kwas hialuronowy kształt ust trzeba precyzyjnie zaprojektować, a do tego niezbędne są kompetencje estetyczne i sprawność techniczna osoby wykonującej zabieg. Tutaj nie ma miejsca na eksperymenty, okazje – mówi dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm. Ekspert podkreśla, że usta to bardzo delikaty obszar mimiczny. Są w ciągu dnia niemal cały czas w ruchu, dlatego muszą wyglądać doskonale nie tylko na zdjęciu, ale także wtedy gdy się śmiejesz, mówisz, dziwisz czy złościsz. Jednocześnie zabieg musi radzić sobie z takimi defektami jak rozmyty kontur ust, opadające kąciki czy asymetrie.

Czym powiększać usta?

Teoxane Kiss New Formulation_maleZ pomocą przychodzą preparaty na bazie kwasu hialuronowego, których rozwój zmierza w stronę doskonałości. Dedykowane okolicy ust roztwory kwasu hialuronowego muszą być na tyle elastyczne, by lekarz mógł w pełni kontrolować ilość podawanego kwasu podczas zabiegu. – Nowym preparatem, doskonale radzącym sobie z potrzebami ust jest Teosyal Kiss New Formulation szwajcarskiej firmy Teoxane Laboratories – mówi dr Agnieszka Bliżanowska, która wprowadza na polski rynek wiele światowych premier uznanych firm farmaceutycznych. – Rok temu Szwajcarzy z Teoxane zachwycili nas produktami do wypełniania doliny łez pod oczami (Teosyal II). Preparat okazał się strzałem w dziesiątkę, dla osób które mają problem z zapadnięciami w tym obszarze. Teraz firma wprowadza innowacyjny produkt, który dba o usta – drugą partię twarzy, do której kobiety mają najwięcej zastrzeżeń – mówi dermatolog estetyczna.

Teosyal Kiss New Formulation odświeża kontur warg, podnosi kąciki, uwydatnia je i poprawia teksturę, dzięki czemu usta stają się nawilżone i miękkie. Dzięki spoistej strukturze kwas hialuronowy utrzymuje się w tkankach do 12 miesięcy. Przekonujące są także badania, które na zlecenie Teoxane Laboratories przeprowadziło 13 lekarzy medycyny estetycznej. – Po testach klinicznych okazało się, że aż 94% kobiet poleciłoby zabieg z wykorzystaniem tego preparatu, a 82% poddałoby się zabiegowi jeszcze raz.

WellDerm_Agnieszka BlizanowskaCentrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm to dwa gabinety: we Wrocławiu i Warszawie, założone przez dr Agnieszkę Bliżanowską. Lekarze WellDerm są zwolennikami naturalnego wyglądu – przeprowadzając zabiegi medycyny estetycznej, koncentrują się na odpowiednich proporcjach twarzy i ciała, harmonii i równowadze. Zasadą WellDerm jest to, by pacjenci WellDerm, poprawiając mankamenty urody lub przechodząc terapię anti-aging, zachowali swoją indywidualną urodę. WellDerm zapobiega skutkom starzenia się skóry – dermatolodzy estetyczni projektują prewencyjne terapie anti-aging, dopasowane m.in. do wieku biologicznego skóry pacjentów, ich stylu życia i aktywności zawodowej. Standardem WellDerm są indywidualne plany leczenia, obejmujące codzienną pielęgnację i zabiegi rozplanowane długookresowo. W WellDerm pracują lekarze o najwyższych kompetencjach estetycznych, którzy osobiście przeprowadzają zabiegi związane z modelowaniem twarzy. Wieloletnie doświadczenie, wyczucie piękna oraz zdolności manualne pozwalają im osiągnąć naturalne efekty. Jako nieliczni w kraju wykonują najtrudniejsze zabiegi estetyczne – specjalizują się m.in. w niechirurgicznym modelowaniu kształtu nosa oraz odtwarzaniu owalu twarzy. Wykonują precyzyjne zabiegi łączone w okolicach oczu, także na górnych powiekach. Kształcą innych lekarzy z technik medycyny estetycznej. WellDerm wybiera dla pacjentów tylko skuteczne i bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej. Centrum znane jest z terapii łączonych, dzięki którym osiąga lepsze efekty, niż w przypadku pojedynczych zabiegów. Proponowane w WellDerm terapie poprzedzają konsultacje medyczne.

PODZIEL SIĘ: