Medycyna etetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej służą nie tylko poprawie stanu zdrowia fizycznego, ale również urody oraz…stanu ducha (likwidując źródło kompleksów). Medycyna estetyczna nie powinna być utożsamiana z chirurgią plastyczną. Choć jednym z jej celów jest przeprowadzanie korekt w wyglądzie, to jednak same zabiegi opierają się na pozachirurgicznych metodach. Ponad to okres rekonwalescencji jest kilkakrotnie krótszy niż w przypadku operacji plastycznych.
Medycyna estetyczna może polegać tak na stosowaniu zabiegów doraźnych (likwidacji zmarszczek, przebarwień czy cellulitu), jak i na działaniach zapobiegawczych. Medycyna estetyczna zajmuje się nie tylko problemami natury dermatologicznej, jednak tego typu zabiegi przeważają. Są to między innymi profilaktyka przeciwzmarszczkowa : usuwanie i zapobieganie zmarszczkom mimicznym, spłycanie głębszych zmarszczek lub wypełnianie ich kwasem hialuronowym czy botoxem, fotoodmładzanie. W gabinetach medycyny estetycznej można również zdecydować się na zabieg: antytrądzikowy, zamykający naczynka, likwidujący rozstępy, cellulit, usuwający zbędne owłosienie (laserowo), likwidujący nadmierną potliwość, a także usuwający kurzajki czy brodawki.
Medycyna estetyczna nie należy do dziedzin z długą tradycją – jej narodziny datuje się bowiem na lata 70 XX wieku, jednak już teraz cieszy się większą niż chirurgia plastyczna popularnością. Jej zabiegi nie są tak inwazyjne, a pozwalają cieszyć się efektem młodszej i jędrniejszej skóry przez co najmniej kilka miesięcy. Nie bez znaczenia są również niższe niż zabiegi chirurgiczne koszty oraz krótszy okres potrzebny na rekonwalescencję po zabiegu

PODZIEL SIĘ: