Dlaczego u kobiet występuje cellulit ?

Każda kobieta, chce ładnie wyglądać i zachować młody wygląd skóry jak najdłużej. Niestety z biegiem lat na skórze pojawiają się jakieś plamki, a także cellulit. Pierwsze niepokojące zmiany na skórze dostrzegają kobiety ciężarne, gdy na powiększającym się brzuchu pojawiają się  tzw. rozstępy. A gdy wkraczają w wiek przekwitania cellulit widoczny jest w okolicach bioder i ud.

Kwasy odpowiedzialne za cellulit.

Okazuje się, że organizm kobiety gromadzi kwasy siarkowe, węglowe, octowe, azotowe , które raz w miesiącu podczas menstruacji wydala ze swojego organizmu.  Jeżeli organizm nie wydali kwasów, to magazynują się one w biodrach i udach. W okresie menopauzy, gdy ustaje miesiączka, kobieta wkracza w fazę odmiennej przemiany materii. Okazuje się, że metabolizm kobiety w tym okresie przekwitania nie radzi sobie z rozłożeniem i pozbyciem się licznych kwasów i toksyn. Jeżeli nie będzie właściwie postępować – włączyć specjalną dietę, uprawiać lekkie ćwiczenia fizyczne – to może ją spotkać wiele niemiłych dolegliwości takich jak: osteoporoza, żylaki, artretyzm i reumatyzm. Niekiedy w tym okresie swojego żucia kobiety podejmują się terapii hormonalnej. Różnie na taką terapię reagują. Na pewno kuracja antycellulitowa będzie dobrym rozwiązaniem. Aby zmniejszyć kwasowość naszego organizmu należy przyjmować jak najwięcej pożywienia zasadowego. Poza tym pomocne stają się specjalne kąpielą zasadowe, a potem używanie kremów o właściwym ph dla naszej skóry.

Kuracja antycellulitowa. 

Można taką kurację zacząć dość inwazyjnie od detoksykacji naszego organizmu, czyli oczyszczenia jelit i lewatywy. Co najmniej co drugi dzień kąpiele całego ciała trwająca do dwóch godzin w roztworze alkalicznym ( ph 8,5 ). Szczotkowanie ciała w kierunku wydalania. Jeżeli chodzi o dietę to zalecane jest picie co najmniej jednego litra herbaty ziołowej dziennie, oraz do dwóch litrów czystej wody aby wypłukać szkodliwe substancje. Dobrze jest przejść na dietę wegetariańską, a produkty powinny być bogate w  substancje witalne. Najlepiej jak spożywane przez nas produkty są omnimolekularne; na rynku jest do dostania taki produkt o nazwie ,, Wurzel Kraft”, który jest mieszaniną ponad 100 różnych dobrze dobranych roślin. Oprócz świeżych warzyw i owoców naszą dietę należy uzupełnić o różnego rodzaju kasze, orzechy, ziarna słonecznika i dyni oraz proso. Aby wzmocnić nasza wątrobę  zalecane jest codzienne spożywanie ostropezu plamistego, mniszka lekarskiego, karczocha oraz gorące  okłady zasadowe. Zawsze pomocne w takich kuracjach jest drenaż limfatyczny i masaż, przeprowadzony zawsze w kierunku  wydalania      ( czyli powinien przebiegać w stronę czubków palców , palców stóp, dołów pachwowych, genitaliów lub odbytu ). Podczas masażu zalecane jest wcieranie w skórę soli i olejków zasadowych. Ponadto na noc możemy założyć zasadowe pończochy i mankiety. Oczywiście dobrym uzupełnieniem kuracji jest profesjonalny zabieg składający się z okładów z alg i ekstraktów roślinnych połączony z peelingiem solnym i okładami zasadowymi. Do tego salony kosmetyczne polecają dodatkowo masaż bańkami oraz drenaż limfatyczny. Do tych wszystkich poczynań należy dołączyć systematyczny wysiłek fizyczny, który zawsze jest pomocny w utrwalaniu diety i zdrowego stylu życia.  Dzięki takim działaniom w ciągu kilku tygodni, a najwyżej kilku miesięcy radykalnie uda nam się zredukować cellulit i nie dopuścić do powstawania kolejnych złogów. Nasz wygląd na pewno się poprawi, a samopoczucie będzie coraz lepsze.

PODZIEL SIĘ: