Jak dobrać podkład do rodzaju cery?

Jak dobrać podkład do rodzaju cery

Podkład uchodzi za najlepszego przyjaciela kobiety. Nawet panie, które na co dzień się nie malują, nie używają szminek, tuszu czy różu, sięgają po fluid w celu wyrównania kolorytu cery. Jak dobrać podkład do rodzaju cery?

Cera trądzikowa lubi podkłady mineralne

Jeśli borykasz się z trądzikiem, musisz ograniczyć kosmetyki, które nakładasz na twarz, do absolutnego minimum. Początkowo może wydawać się to ciężkie, bowiem nawet dermatolodzy każą nam używać mocno oczyszczającego żelu, toniku, kremu do twarzy, kremu stosowanego punktowo na pryszcze. Na dodatek gdy nasza cera znajduje się w kiepskiej kondycji, staramy się to ukryć pod warstwą makijażu.  Jednak naukowcy przekonują, że to przez nadmiar kosmetyków borykamy się z trądzikiem. Tak naprawdę potrzebujesz łagodnego płynu micelarnego i łagodnego żelu do mycia twarzy. Koloryt cery wyrównasz za pomocą podkładu mineralnego. Wbrew pozorom tego typu kosmetyki mają świetne krycie. Na dodatek bardzo ładnie się rozprowadzają, można je idealnie dobrać pod odcień swojej skóry i uzyskać efekt matowej cery bez użycia pudru. Podkłady mineralne występują w formie proszku i takie są najbezpieczniejsze dla cery trądzikowej, bowiem w ogóle nie wykazują właściwości komedogennych. Na dodatek wysuszają pryszcze, ponieważ zawierają tlenek cynku o właściwościach przeciwbakteryjnych.  Bez problemu zmyjesz podkład mineralny za pomocą delikatnego żelu do mycia twarzy.  Aby uzyskać mocne krycie, minerały nakładaj za pomocą pędzla kabuki.

Podkłady rozświetlające dla cery suchej

Cera sucha nie potrzebuje zmatowienia. W jej przypadku niezbędne jest natomiast nawilżenie i delikatne rozświetlenie, aby twarz wyglądała promiennie. Efekt ten osiągniesz za pomocą lżejszych, nawilżających podkładów lub kremów BB. Te drugie sprawdzą się, gdy masz niewiele do zakrycia i tak naprawdę zależy ci tylko na wyrównaniu kolorytu cery ze względu na przebarwienia czy zaczerwienienia. Kremy BB zazwyczaj mają wysoki filtr przeciwsłoneczny, dzięki czemu chronią naszą skórę przed negatywnym działaniem promieni UV, które powodują powstawanie wolnych rodników przyspieszających procesy starzenia się.

Podkład matujący dla cery mieszanej

Gdy masz cerę mieszaną, ale nie borykasz się z pryszczami, możesz stosować podkład mineralny o właściwościach matujących lub tradycyjny fluid o matującej formule. Aby makijaż twarzy się nie wyświecał, warto go utrwalić pudrem matującym lub wykończeniowym. W ciągu dnia staraj się nie dokładać pudru, lecz zbierać nadmiar sebum za pomocą bibułek matujących.

Podkład kryjący na specjalne okazje

Podkład kryjący należy stosować tylko na specjalne okazje takie jak wesele, sesja zdjęciowa etc. Absolutnie nie sięgaj po niego na co dzień, ponieważ tego typu produkty są bardzo ciężkie i obciążają naszą cerę, przyczyniając się do powstawania pryszczy.  Jeśli nie chcesz zapychać swojej cery całą masą ciężkich silikonów, sięgnij po podkład o lżejszej formule.

PODZIEL SIĘ: