Najpiękniejsze ozdoby do paznokci

Najpiękniejsze ozdoby do paznokci
DESIGNECOLOGIST z Unsplash

Gabinety kosmetyczne oferują coraz większą gamę różnych zabiegów. Dzięki użyciu ciekawych technik oraz metod, wizyty te stają się coraz bardziej popularne. Dostępność środków kosmetycznych jest bardzo dużo, dlatego też wiele kobiet stara się samodzielnie upiększać swoją urodę. Podobnie jest też z paznokciami. Mnogość różnych dodatków pozwala nam na wystylizowanie pięknych i zadbanych paznokci. Osoby, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z malowaniem paznokci powinny dowiedzieć się, jakie ozdoby do paznokci są najbardziej popularne i na jakie warto zwrócić uwagę.

Budowa paznokcia

Zanim staniemy się profesjonalistkami od paznokci powinnyśmy poznać ich budowę. Zaczynając od samej góry paznokieć składa się na boczny oraz tylny wał paznokcia, kolejno na oskórek oraz obłączek, na płytkę paznokcia i wolny brzeg.

Rodzaje ozdób na paznokcie

Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych dodatków, którymi można wspaniale udekorować paznokcie. Możemy dobierać je do okazji, ale także płytki paznokcia oraz oczywiście do upodobań. Warto poznać kilka najciekawszych oraz często stosowanych ozdób do paznokci.

  • Od wielu lat bardzo popularne są różnego rodzaju cyrkonie, cekinki, kolorowe brokaty oraz buliony. Są to najmniejsze i świecące się ozdoby na paznokcie, które posiada każda profesjonalna stylistka. Tak małych elementów nie nakłada się łatwo, więc niezbędne są dodatkowe wykałaczki, pęsety lub pędzelki. Dzięki takim ozdobom można tworzyć różne konfiguracje oraz oryginalne wzory. Cyrkonie oraz cekiny nadają paznokciom blasku, nawet na matowych lakierach. Natomiast brokat idealnie stapia się z żelem i daje wspaniały oraz długotrwały efekt.
  • Ozdoby do paznokci to także piękne szablony oraz naklejki. Bardzo dużą zaletą stosowania naklejek do paznokci jest łatwość aplikacji oraz idealny wzór. Ponadto naklejki nałożyć można na każdy rodzaj lakieru, czy też żelu. Naklejki najlepiej nakłada się przy pomocy płaskiego patyczka z drzewa pomarańczowego na wilgotny lakier. Następnie należy położyć jedną warstwę utwardzacza. Taki manicure z pewnością długo będzie utrzymywał się na płytce paznokcia. Inaczej jest w przypadku szablonów. Te nakłada się na wyschnięty lakier, następnie dobiera kontrastujący kolor i pokrywa się nim płytkę paznokcia, po czym od razu należy oderwać szablon. Uzyskany wzorek powinno się pokryć warstwą utwardzacza.
  • Do ozdób należy także zaliczyć delikatne elementy z ceramiki, modeliny oraz metalu. Dzięki temu, że są one większe od pozostałych konieczne jest wtapianie ich w grubszą warstwę żelu. Dzięki temu uzyskujemy efekt mocnych i pięknie ozdobionych paznokci. Metalowe ozdoby są nieco wykrzywione, dzięki czemu łatwiej się je nakłada. Elementy wykonane z ceramiki oraz z modeliny są bardzo delikatne, dlatego też formowanie ich jest bardzo przyjemne i łatwe.
  • Ozdoby do paznokci, które mogą wzbudzić Twoje zainteresowanie to z pewnością kruszone muszelki, zaschnięte listki oraz kwiaty, a także kolczyki. Suszone kwiatki oraz preparowane listki są bardzo delikatne, dlatego podczas ich nakładania należy bardzo uważać. Kruszone muszle zatopione w żelu będą wyglądały bardzo oryginalnie i efektownie.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: