Jak skutecznie dbać o zęby?

higiena jamy ustnej

Niezbędnym elementem higieny osobistej, prócz kąpieli, balsamowania ciała, jest również higiena jamy ustnej. Właściwa ochrona pozwala na zachowanie zębów w doskonałej kondycji, a także na posiadanie pięknego, olśniewającego uśmiechu. Do skutecznej ochrony, a także zapewnienia wysokiej jakości higieny jamy ustnej niezbędne są odpowiednie narzędzia. Należą do nich między innymi szczoteczka, pasta, nici dentystyczne oraz płyn do płukania jamy ustnej.

Zęby i ich kosmetyka są nie zwykle ważne!

Już od dziecka uczymy się właściwej pielęgnacji zębów oraz jamy ustnej. W szkołach przeprowadza się szkolenia i lekcje właściwego szczotkowania. Pielęgnacja zębów to przede wszystkim długość szczotkowania, a także sposób jego wykonywania. Pielęgnacja ta powinna odbywać się przynajmniej dwa razy dziennie. Jeśli to możliwe to najlepiej po każdym posiłku. Bardzo ważne jest również dostosowanie szczoteczki, pasty i płynu do własnych potrzeb.

Jakie akcesoria do higieny jamy ustnej wybrać?

Pierwszym i podstawowym narzędziem jest szczoteczka do zębów. Szczoteczka musi być dostosowana do potrzeb. Nie może być zbyt miękka, ponieważ nie wyczyści dokładnie wszystkich zębów. Nie powinna również być zbyt twarda, ponieważ będzie kaleczyć dziąsła i prowadzić do ich krwawienia. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest pasta do zębów. Wśród wielu dostępnych na rynku past, należy wybrać taką, która zapewni świeżość i długotrwały efekt. Równie ważnym i niezbędnym elementem służącym do higieny jamy ustnej jest płyn do płukania. Płyn do płukania ust to produkt, który zawsze powinien być pod ręką. Dzięki temu w każdej sytuacji można zabrać o świeży oddech.

Co daje właściwa higiena jamy ustnej?

Długotrwały brak higieny zębów i całej jamy ustnej prowadzi do licznych problemów zdrowotnych. Odpowiednia pielęgnacja i utrzymanie higieny jamy ustnej pozwala na uniknięcie wielu chorób. Należą do nich między innymi:

  • paradontoza
  • zapalenie dziąseł
  • kamień nazębny
  • krwawienia
  • zapalenie zębów oraz dziąseł

 

Jakie produkty wybrać?

Zakup szczoteczki do zębów jest bardzo prosty, ponieważ to produkt dostępny w bardzo wielu sklepach. Należy jednak pamiętać, że każda szczoteczka ma inny kształt i miękkość. Oba te elementy muszą być dostosowane do użytkownika. W zależności od rodzaju zębów i kondycji dziąseł należy dobrać szczoteczkę miękką, średnią lub twardą. Pasta to zębów to również produkt dostępny w bardzo dużej liczbie sklepów. Jej wybór uzależniony jest od wrażliwości zębów i dziąseł. Podobnie płyn do jamy ustnej. Płyn do płukania powinien dawać uczucie świeżości i czystości. Jego używanie nie może powodować bólu, czy obrzęku dziąseł. Jednym z najlepszych wyborów jest płyn do jamy ustnej Listerine. Listerine to specjalistyczne środki, dostępne dla każdego, które zapewniają pełną i właściwą ochronę jamy ustnej. Płyny do płukania ust Listerine to doskonały sposób na zachowanie świeżego, zdrowego uśmiechu w każdej chwili.

Dowiedz się więcej na: https://www.listerine.pl/products

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: