Mineralne kosmetyki

naturalne składniki kosmetyków

naturalne kosmetykiSzeroka gama produktów kosmetycznych, dostępnych w drogeriach, powoduje, że coraz częściej nie potrafimy odnaleźć się w natłoku prezentowanych nowości. Niewątpliwą korzyścią jest fakt, że pojawiające się innowacje pozwalają nam wybierać produkty, coraz zdrowsze dla naszej skóry.

Właśnie dlatego, z całego spectrum dostępnych kosmetyków, powinnyśmy wybierać tylko te naturalne, które oprócz walorów estetycznych, działają na poprawę kondycji naszej cery.

Naturalne bo… są pełne minerałów, kwasów tłuszczowych oraz witamin wchłanianych i dobrze tolerowanych przez naszą skórę. Należy również pamiętać, że naturalnymi możemy nazywać te kosmetyki, które przy najmniej w 80% składają się z elementów pochodzenia naturalnego.

Wiele firm, oferujących drogie i świetnie zareklamowane produkty, do ich wytworzenia używa niezdrowych substancji takich jak : parafina, silikon czy konserwanty. Czynności te, znacząco obniżają koszt produkcji. Jednak przez owe oszczędności, kosmetyki stają się szkodliwe dla skóry i tracą swoją odżywczą moc.

naturalne składniki kosmetykówW szerokiej gamie kosmetyków naturalnych, nie należy pominąć tych pochodzenia mineralnego.
Zostały one wynalezione w Stanach Zjednoczonych dla pacjentek po zabiegach chirurgii plastycznej, np. peelingu laserowym czy botoksie. Kobiety po takich zabiegach nie mogą stosować tradycyjnego makijażu, powodującego podrażnienia na regenerującej się skórze. Używając kosmetyków mineralnych, oprócz profesjonalnego makijażu, wspomagamy odnowę skóry.
Firmy kosmetyczne szybko zauważyły, że promując produkty mineralne, dla ogółu Pań, oferują klientką innowacyjny produkt.

Produkując kosmetyki używa się jedynie czystych minerałów, które:

  • nie zatykają porów, nadają się nawet do cery z silnym, ropnym trądzikiem
  • praktycznie nie wywołują alergii, ponieważ marmur czy krzemień nie uczulają, dlatego nadają się nawet do nadwrażliwej skóry
  • zapewniają ochronę przed szerokim spektrum promieniowania UVA i UVB, nawet do SPF 20
  • tworzą barierę między skórą a środowiskiem i zanieczyszczeniami na jakie jesteśmy codziennie narażeni
  • zapobiegają nadmiernemu wysychaniu skóry
  • nie podrażniają skóry, pomagają w leczeniu skóry podrażnionej, poparzonej, pooperacyjnej, z trądzikiem, z zapaleniem atopowym itp.
  • nie zawierają wypełniaczy takich jak talk, tłuszcze, środki zapachowe i konserwujące- dlatego minimalizuje ryzyko alergii, a jednocześnie sprawia, że dzięki skoncentrowanym pigmentom kosmetyk jest bardzo wydajny
  • czyste minerały nie są w stanie przenosić bakterii (trądzik), mają nieograniczony termin ważności, ponieważ nie ulegają rozkładowi
  • makijaż jest tak naturalny, że poleca się go również mężczyznom

 

PODZIEL SIĘ: