Krótkie fryzury damskie

fryzury damskie

Jeśli denerwują Cię wiecznie skręcone i trudne w ułożeniu kosmyki, a w dodatku pragniesz prawdziwej metamorfozy, zastanów się nad radykalnym skróceniem długości swych włosów. Nie musisz obawiać się typowo chłopięcej fryzury lub nudnego, przewidywalnego cięcia – krótkie fryzury damskie są coraz bardziej ekstrawaganckie, podkreślają urodę i charakter kobiety. Koniecznie sprawdź, co jest modne w tym sezonie i wybierz fryzurę dla siebie!

Znaczna część kobiet boi się drastycznie skracać włosy; wiele z nich twierdzi, że krótkie fryzury nie są dla nich. Skąd to przekonanie? Do dzisiaj obecny jest stereotyp, według którego kobieta z krótkimi włosami traci mnóstwo ze swego sex appealu. Powszechne jest również twierdzenie, że w przypadku strzyżenia włosów na krótko, klientka ma niewielki wybór dostępnych fryzur, które w dodatku są do siebie bardzo podobne. Nic bardziej mylnego – profesjonalne salony fryzjerskie nie dopuszczają do sytuacji, w której mają klientce do zaproponowania tylko jeden lub dwa warianty uczesania. Podobnie jest z Jean Louis David, które oferuje różnorodne strzyżenia damskie.

Podążaj za modą

Za noszeniem krótkich fryzur przemawia wiele czynników – jednymi z najbardziej oczywistych są wygoda i funkcjonalność, ponieważ krótkie włosy nie wymagają niezwykle czasochłonnego modelowania, są także łatwiejsze w pielęgnacji. To jednak, podobnie jak chęć metamorfozy, nie jedyne powody, dla których coraz więcej kobiet decyduje się na krótkie strzyżenie. Bardzo dużą rolę odgrywa tutaj również moda, która pomaga kobietom w zmianie postrzegania krótkich włosów; zgrabna, krótka fryzura może być znacznie bardziej kobieca, tajemnicza i drapieżna niż długie, romantyczne loki (sprawdź sama na https://www.jeanlouisdavid.pl/artykul/fryzury-krotkie_a10170/1).

Nie wierzysz? Spójrz na największe gwiazdy filmu czy muzyki; wiele aktorek, piosenkarek, a także modelek, lansuje krótkie fryzury. Trend, który rozpoczął się jeszcze wiosną, wciąż trwa – w Polsce najsłynniejszych przemian na początku roku dokonały Joanna Krupa i Magdalena Cielecka, które do tej pory mogły chwalić się pięknymi, długimi włosami. W tym roku postawiły jednak na inne rozwiązanie i nie jest za późno, żebyś zrobiła to samo!

Jeśli jesteś otwarta na nowe propozycje i chcesz poeksperymentować ze swoimi włosami, to możesz spróbować wszelkiego rodzaju asymetrycznych fryzur, które sprawią, że Twoje włosy nie będą wyglądać sztampowo, a sama na pewno wyróżnisz się z tłumu. Dobrze dobrana asymetria pozwala również wydobyć piękno szyi lub twarzy. Nie bój się także koloryzacji – to właśnie krótkie włosy świetnie nadają się do tego, by wypróbować nowe zestawienie kolorystyczne. Ich powierzchnia jest znacznie mniejsza, przez co koloryzacja będzie lepiej i szybciej wykonana, a w razie niepowodzenia przy wyborze koloru, łatwiej będzie wrócić do poprzedniego.

krótkie fryzury

Markowe strzyżenie

Niektóre salony fryzjerskie oferują strzyżenie, które jest jednocześnie wizytówką ich działań i posiada odmienne warianty, dopasowane do gustów klientek. Przykładem takiej fryzury jest „kula”; po pierwsze i najważniejsze, to fryzura asymetryczna, która dzięki odpowiedniemu dobraniu wariantu będzie pasować każdej kobiecie. Specyficzne cięcie salonu Jean Louis David ma zresztą więcej zalet; to ustrukturyzowana fryzura i włosy, które wbrew pozorom można układać na co dzień (co jest ważne dla części potencjalnych klientek). Kula jest przeznaczona dla przede wszystkim kobietom o grubych, gęstych włosach, które wcześniej miały problem z doborem właściwej fryzury; cięcie proponowane przez JLD zmniejszy nieco ich objętość, która wcześniej mogła drażnić. Bardzo ważne – kula nadaje się do każdego typu włosów, jednak jej ostateczny wygląd będzie zależał od poziomu dopasowania wariantu do struktury włosów.

Obecnie największą popularnością cieszy się asymetryczna kula z dużo krótszym tyłem i dłuższym przodem fryzury; w tym wariancie uczesania grzywka zakrywa nie tylko czoło, ale także i brwi. Takie rozwiązanie może przywodzić na myśl nieco ekstrawaganckie pomysły prosto z salonów fryzjerskich obsługujących niektóre gwiazdy, jednak na pewno spodoba się kobietom, które szukają powiewu świeżości. Jeśli w dodatku zdecydują się na koloryzację, powinny celować we wszystkie odcienie miedzi – to nie tylko najnowszy trend, ale również kolor, który nadaje twarzy ciepłego, miękkiego wyrazu. Nieco podobną propozycją jest strzyżenie, które również zakłada krótki tył, jednak tutaj wyrazistości nadają dłuższe, cieniowane włosy na czubku głowy. Takie rozwiązanie może z kolei zachwycić wszystkie kobiety, które chcą wystylizować swój look na nieco bardziej drapieżny.

To wciąż nie jedyne propozycje – kobiety pragnące sprawdzić swój wygląd w nowej, krótkiej fryzurze, mogą pomyśleć także o nieco prostszych wariantach kuli; czasem wystarczy dłuższa grzywka, którą można wymodelować w dowolny sposób. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także cieniowane końcówki fryzury; mimo że włosy są krótkie, nada to fryzurze dodatkowej objętości i zapobiegnie efektowi płaskich włosów.

Krótkie podsumowanie:

  • Krótka, damska fryzura to najbardziej wyrazisty trend, jeśli chodzi o tegoroczne uczesanie. Świadczy o tym fakt, że swoje włosy postanowiły skrócić gwiazdy, które nigdy wcześniej nie brały takiej możliwości pod uwagę.
  • Ścięcie włosów to nie tylko wygoda i funkcjonalność, ale także możliwość totalnej metamorfozy, podkreślenia urody twarzy i oczywiście dopasowanie się do modowych trendów.
  • Krótka fryzura nabierze charakteru, jeśli strzyżenie połączysz z dobrze dobraną koloryzacją.
  • Niektóre salony fryzjerskie oferują specjalne, „markowe” cięcia, które są charakterystyczne właśnie dla nich; jednym z takich salonów jest Jean Louis David, gdzie klientki mogą wybierać między różnymi wersjami asymetrycznych kul.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: