Makijaż który odejmuje lat

Rola makijażu może być różna. Sceniczny, ma nadawać twarzy odpowiedni wygląd, który oddaje charakter postaci. Artystyczny wykonywany jest przed sesjami zdjęciowymi i pokazami mody, gdzie awangarda jest w cenie. Natomiast codzienny, powinien podkreślać naturalne atuty twarzy, a nie tworzyć efekt sztucznej maski.

Zdecydowana większość kobiet maluje się na co dzień. Do pracy, na spotkanie ze znajomymi, spacer, czy chociażby idąc na zakupy, zwykle w dokładnie taki sam sposób, często przez wiele lat. Jest to podstawowy błąd, jaki bardzo często popełniają panie na całym świecie. Wraz z wiekiem zmieniają się przecież rysy twarzy, kondycja skóry, a także przybywa nam zmarszczek. Chociażby z tego powodu, warto co pewien czas zmieniać swe makijażowe przyzwyczajenia.

Zdaniem wielu stylistów, największym grzechem popełnianym przez kobiety, to próba maskowania mankamentów urody, zbyt dużą ilością kosmetyków. W efekcie zamiast wyglądać lepiej, prezentują się niczym żywe lalki z teatralnym make-upem. Błąd ten popełniają zarówno nastolatki pragnące ukryć trądzik, jak i dojrzałe kobiety walczące z pojawiającymi się na ich twarzach zmarszczkami.

Kluczem do sukcesu jest umiar i dobrej jakości kosmetyki „do zadań specjalnych”. Dobrze dobrany korektor pozwoli ukryć przebarwienia, wypryski, pajączki czy inne nieestetyczne zmiany. Fluid nigdy nie powinien być zbyt ciemny, ponieważ niepotrzebnie dodaje lat. Panie mające zmarszczki, powinny unikać także ciężkich podkładów, które „rolują się” i zbierają w powstałych na skórze zagłębieniach, co tylko podkreśla ilość kurzych łapek.

Codzienny makijaż dla kobiet w każdym wieku, powinien być bardzo naturalny. Podkreślanie oczu intensywnie kolorowymi cieniami, czy też ust jaskrawą czerwienią, lepiej pozostawić na specjalne okazje. Wykonując makijaż, najwięcej uwagi należy poświęcić cerze. Dobrze rozprowadzony podkład nada jej świeżości i młodzieńczego wyglądu. Do tego cienie w naturalnym odcieniu (delikatne brązy i beże), i dobrej jakości wodoodporny tusz do rzęs, który utrzyma się przez cały dzień, pięknie podkreślając kształt oczu. Całość dobrze wykończyć odżywką do ust lub subtelnym błyszczykiem (w żadnym wypadku nie należy stosować tych z połyskującymi drobinkami brokatu).

Pięknie, naturalnie i delikatnie. Tak właśnie powinna wyglądać kobieta, z perfekcyjnie wykonanym makijażem. Pamiętajmy, umiar i naturalność zawsze odmładzają.

PODZIEL SIĘ: