Misja – fluid. Jak kupić odpowiedni kosmetyk?

Można by powiedzieć, że zakup podkładu do twarzy, to żaden problem. Tymczasem kobiety popełniając te same błędy zakupowe sprawiają, że wiele z nich wygląd nienaturalnie. O pomyłce w trakcie zakupów często przekonują się już w domu, gdy stają przed własnym lustrem.

Najpopularniejsze metoda sprawdzenia barwy fluidu, to rozprowadzenie jego niewielkiej ilości na dłoni lub przegubie ręki. To błąd. Skóra na dłoni ma zupełnie inny odcień niż ta na twarzy, co w konsekwencji może zakończyć się zakupem zbyt jasnego, lub zbyt ciemnego podkładu. Co więcej, także sztuczne oświetlenie w sklepie, zniekształca widziany przez nas ocień. Konieczne jest więc sprawdzenie prawdziwego koloru podkładu, rozprowadzając go na twarzy i oglądając go w naturalnym świetle. Z tego powodu, warto poprosić o próbki wybranego podkładu, zanim zdecydujemy się na jego zakup.

Dostępne na rynku podkłady, produkowane są w różnych odcieniach i intensywności nasycenia barwy. Począwszy od cielistych kolorów, poprzez pomarańczowe, na brązach kończąc. Sam kolor to jednak nie wszystko. Także właściwości fluidu w znacznym stopniu wpływają na efekt końcowy całego makijażu. Ciężkie, kryjące podkłady mają tendencję do tworzenia maski na twarzy, lepiej używać ich miejscowo, niż rozprowadzać na całą twarz. Delikatne kremy koloryzujące łatwo dopasowują się do naturalnego odcienia skóry, jednak trudno nimi zakryć niedoskonałości skóry.

Fluid, powinien być wybierany nie tylko według ceny i koloru, ale także przeznaczenia do określonego typu cery. Mamy do wyboru produkty matujące, nawilżające, wygładzające, a nawet antystresowe. Wszystkie podzielone według poszczególnych grup odbiorców, w taki sposób, by kobiety w każdym wieku mogły wybrać idealnie dopasowany do ich potrzeb.

PODZIEL SIĘ: