Liposukcja i laser

Odnowiona sylwetkę można uzyskać dzięki liposukcji, która ma działanie pozbycia się tkanki tłuszczowej. Jest to doskonała metoda dla osób szczupłych, które mają w jednym miejscu nagromadzoną tkankę tłuszczową. Na pewno nie jest on polecany osobom, które w taki sposób chcą schudnąć. Takim pacjentom zaleca się dietę oraz ruch do momentu gdy osiągną odpowiednią wagę. Kolejna konsultacja z lekarzem i rozważanie przeprowadzenia zabiegu. Liposukcja to zabieg dla pacjentów, którzy odpowiedzialnie podchodzą do dbania o swoje ciało. Dobrze jeśli zabieg ten nie jest pierwszy, dla pacjenta z zakresu medycyny estetycznej. Lepiej jeśli ma już jakieś rozeznanie na ten temat. Z zalet liposukcji laserowej, można korzystać, zwalczając nagromadzoną tkankę tłuszczową w okolicach, brzucha, ud, talii, podbródka oraz ramion. Niekiedy podczas zabiegu mogą być poddane leczeniu dwa miejsca lecz nie w tej samej okolicy. Musi minąć co najmniej sześć miesięcy, aby powtórzyć zabieg w tym samym miejscu.

Jak odbywa się zabieg?
Podczas zabiegu pacjent jest przytomny, ponieważ znieczulenie jest miejscowe. Chirurg wykonuje nie wielkie nakłucie, aby wprowadzić światłowód pod skórę. Na skutek działania temperatury, jaką wytwarza laser. W pierwszym etapie dochodzi do rozpuszczenia tkanki tłuszczowej, a następnie jej usunięcia. W drugim etapie następuje pobudzenie włókien kolagenowych, dzięki czemu pacjent zyskuje wyraźną poprawę jakości skóry. Po skończonym zabiegu pacjent musi ubrać specjalne ubranko uciskowe, które należy nosić ( w zależności od okolicy poddanej zabiegowi) kilka tygodni.

Czy zabieg jest bezpieczny?
Tak jest całkowicie bezpieczny. Przed wykonaniem liposukcji laserowej, lekarz ocenia stan skóry pacjenta. Gdy po przeprowadzeniu wywiadu lekarz podejmie decyzje na tak, dodatkowo potrzebna jest konsultacja anestezjologiczna. Po zabiegu pacjent przebywa w gabinecie, tak około dwóch godzin. Jeśli po tym czasie lekarz stwierdzi, że wszystko jest w porządku można bezpiecznie udać się do domu. Po zabiegu konieczna jest kontrola.

 

 

PODZIEL SIĘ: