Młodsza skóra pod oczami

W większości przypadków skóra pod oczami zdradza nasz wiek. W zależności od tego jak o nią dbamy, nasza twarz wygląda na odświeżoną, młodszą bądź zmęczoną. Na skórze pod oczami najszybciej widać oznaki zmęczenia i niestety upływ czasu. Nie zwlekaj i zacznij działać od razu, jeśli zauważyłaś niepokojące zmarszczki, opuchnięcia pod oczami lub widoczne sińce.
1. Promienie UV – to właśnie one przyspieszają starzenie się skóry w tym miejscu, dodatkowo mrużenie oczy nasila powstawanie zmarszczek. Zacznij używać kremów z filtrem, oraz zacznij nosić okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV, te bez nie zapewniają żadnej ochrony.

2. Stosuj maseczki – raz a nawet dwa razy w tygodniu kładź na oczy specjalne maseczki przeciwzmarszczkowe. Są specjalne okulary żelowe lub jak wolisz używaj płatków z ceramidami.

3. Makijaż – odpowiednio dobrany może wiele zdziałać. Unikaj zbyt grubego podkładu, ponieważ to może wyeksponować zmarszczki. Najlepiej używaj korektor maskujący niedoskonałości i rozświetlający spojrzenie. Warto zrobić sobie miesięczną kuracje ampułkami, które zawierają odżywcze ceramidy. Efekt będzie piorunujący, i utrzyma się na długi czas.

PODZIEL SIĘ: