Tusz do rzęs, jaki wybrać?

Kosmetyki do wykonywania makijażu, dostępne są w wielu różnorodnych wariantach. Także tusze do rzęs charakteryzują się specyficznymi właściwościami i dobrze dobrany, potrafi dawać niemal magiczne efekty.

Wybierając odpowiedni dla siebie tusz do rzęs, należy wziąć pod uwagę kwestie takie jak: długość i grubość naszych naturalnych rzęs, ewentualną nadwrażliwość oczu na niektóre składniki kosmetyków, moc szkieł noszonych okularów, a także oczekiwany efekt.

Oczy, to szczególnie wrażliwa część ludzkiego ciała. Nie należy więc oszczędzać na dobrej maskarze. Zalecane jest, by kupować tylko te ze sprawdzonego źródła, najlepiej renomowanych i przetestowanych marek. W ten sposób unikniemy przykrych niespodzianek, tj. nagłe reakcje alergiczne, które mogą doprowadzić nawet do utraty wzroku.

Mając cienkie i delikatne rzęsy, warto wybierać pogrubiające i podkręcające tusze do rzęs, które sprawią, że oczy będą wydawać się większe, a same rzęsy na znacznie gęstsze. Krótkie, jednak mocne i gęste rzęsy, warto podkreślać wydłużającymi i unoszącymi maskarami, które „otworzą oko” i nadadzą mu ładny kształt. Oczywiście dostępne są różne tusze, które zwykle łączą w sobie kilka opcji, np. pogrubiają, podkręcają i nadają objętności.

W przypadku tuszy do rzęs, klasykę stanowią czarne maskary. Na rynku dostępne są jednak różne warianty kolorystyczne, które pozwalają uzyskać różne efekty makijażu. Począwszy od naturalnych odcieni brązów, poprzez grafity i czernie, na jaskrawych i połyskujących kończąc. Warto jednak zauważyć, że w przypadku kobiet o jasnej karnacji i jasnej oprawie oczu, stosowanie czarnej maskary daje dość sztuczny efekt. Lepiej więc wybierać subtelniejsze brązy, które w ładny sposób podkreślą naturalną oprawę oczu.

PODZIEL SIĘ: