Zielone oczyszczenie

Zielone oczyszczenie
Ayurmana Ayurveda z Unsplash

Kosmetyki i składniki pochodzenia naturalnego robią już od dawna prawdziwą furorę. To właśnie w naturze szukamy ratunku dla wysuszonej lub przetłuszczonej cery, zniszczonych i połamanych włosów, czy pękających paznokci. Jednym z podstawowych zabiegów kosmetycznych, które realnie mogą poprawić stan naszej skóry jest zdecydowanie oczyszczanie – jeśli uprzytomnimy sobie z jak wieloma zanieczyszczeniami, czy to obecnymi w wodzie, jedzeniu czy powietrzu, mamy na co dzień do czynienia, to zrozumiemy wagę tego zabiegu. Najpopularniejszym specyfikiem dedykowanym ku temu jest glinka zielona.

Barwa zielonej glinki związana jest z występującymi w niej jonami żelaza. Dodatkowo zawiera prawie dwadzieścia różnych soli mineralnych. Taka mieszanka gwarantuje nam świetne oczyszczenie i odżywienie dla naszej cery. Glinka zielona działa poprzez absorpcję, a to znaczy, że pochłania ona substancje szkodliwe czy niepożądane i z momentem usunięcia wcześniej nałożonej glinki, pozbywamy się także wszelkich zanieczyszczeń.

Jak jeszcze działa glinka?

Glinkę zieloną możemy wykorzystywać na wiele sposobów i z wielu powodów. Jeśli chodzi o to, co taka glinka potrafi, to oprócz wychwytywania toksyn i dezynfekcji skóry, glinka także wygładza i złuszcza naskórek. Pomaga przy skaleczeniach czy ugryzieniach owadów zmniejszając ból, ale także zmniejsza widoczność zmarszczek i zapobiega powstawaniu nowych. Co więcej, glinka zielona ma silne właściwości wysuszające i matujące, dlatego po pierwsze zalecana jest osobom o cerze tłustej, ale także tym, którzy walczą z trądzikiem, wypryskami czy zatkanymi porami. Ma również właściwości przeciwuczuleniowe.

Jak ją stosować?

Zdecydowanie najpopularniejszą formą wykorzystania glinki zielonej jest maseczka. Niezwykle łatwo ją wykonać. Wystarczy wymieszać proszek z wodą lub, jeśli go posiadamy, dla lepszego efektu możemy użyć kwasu hialuronowego. Z glinki możemy wykonywać również okłady. Ale to nie wszystko! Możemy z powodzeniem używać jej chociażby do… mycia zębów! Glinka zielona skutecznie pomaga w usuwaniu kamienia i zapobiega krwawieniu z dziąseł. Jeśli chcemy, możemy wziąć relaksującą kąpiel w glince albo zrobić z niej wspaniałą odżywkę do włosów. Glinkę można także pić – taka mikstura z powodzeniem oczyszcza cały organizm i pomaga zwalczać infekcje. Będzie przydatna również przy wzdęciach, problemach z jelitami a także wspomoże wszystkich, którzy walczą o piękną, wakacyjną sylwetkę (nie tylko w wakacje). Jednym zdaniem – to niezwykle uniwersalny produkt, którego używać możemy nie tylko w łazience, ale w kuchni. Warto, by glinka zielona na stałe zagościła w naszych domach i mieszkaniach.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: