Medycyna etetyczna

Zabiegi medycyny estetycznej służą nie tylko poprawie stanu zdrowia fizycznego, ale również urody oraz…stanu ducha (likwidując źródło kompleksów). Medycyna estetyczna nie powinna być utożsamiana z chirurgią plastyczną. Choć jednym z jej celów jest przeprowadzanie korekt w wyglądzie, to jednak same zabiegi opierają się na pozachirurgicznych metodach. Ponad to okres rekonwalescencji jest kilkakrotnie krótszy niż w przypadku operacji plastycznych.
Medycyna estetyczna może polegać tak na stosowaniu zabiegów doraźnych (likwidacji zmarszczek, przebarwień czy cellulitu), jak i na działaniach zapobiegawczych. Medycyna estetyczna zajmuje się nie tylko problemami natury dermatologicznej, jednak tego typu zabiegi przeważają. Są to między innymi profilaktyka przeciwzmarszczkowa : usuwanie i zapobieganie zmarszczkom mimicznym, spłycanie głębszych zmarszczek lub wypełnianie ich kwasem hialuronowym czy botoxem, fotoodmładzanie. W gabinetach medycyny estetycznej można również zdecydować się na zabieg: antytrądzikowy, zamykający naczynka, likwidujący rozstępy, cellulit, usuwający zbędne owłosienie (laserowo), likwidujący nadmierną potliwość, a także usuwający kurzajki czy brodawki.
Medycyna estetyczna nie należy do dziedzin z długą tradycją – jej narodziny datuje się bowiem na lata 70 XX wieku, jednak już teraz cieszy się większą niż chirurgia plastyczna popularnością. Jej zabiegi nie są tak inwazyjne, a pozwalają cieszyć się efektem młodszej i jędrniejszej skóry przez co najmniej kilka miesięcy. Nie bez znaczenia są również niższe niż zabiegi chirurgiczne koszty oraz krótszy okres potrzebny na rekonwalescencję po zabiegu

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 419 820
© Copyright Klinika urody 2021