Jak dobierać kremy na noc

Podczas godzin nocnych skóra lepiej oddycha i skuteczniej może wchłaniać składniki wspomagające jej regenerację. Dlatego warto używać preparatów „na noc”, co czyni pielęgnację bardziej skuteczną.
Kremy na noc cechuje większa gęstość, oraz większe stężenie składników odżywczych. Warto zdecydować się na preparaty zawierające ekstrakt z alg (umożliwiające syntezę kolagenu, oraz właściwe odżywienie skóry). Kremy na noc zawierają czynne wyciągi roślinne oraz witaminy, natomiast są ubogie w filtry UVA czy UVB. Ich zadaniem jest jednak głównie regeneracja skóry, w nocy bowiem (co oznacza godziny od 20 do 4.00 w tym wypadku) skóra jest najbardziej ukrwiona, a komórki znacznie lepiej wchłaniają aktywne substancje.
W zależności od wieku, w kremie na noc powinno się poszukiwać: witaminy C oraz ekstraktów z alg, a także kwasów AHA (jeśli mamy od 25 do 40 lat); koenzymu Q10, retinol, kwasu foliowego i glikolowego (w wieku 40+) bądź kwasu glikolowego, oraz fitohormonów(z soi lub innych roślin, o wysokim stężeniu wapnia). Ponad to warto pamiętać, iż młoda skóra potrzebuje wzmożonego nawilżenia, w wieku 30 + – regeneracji, zaś w wieku 40, czy 50 + ujędrnienia i przywrócenia elastyczności.
Aplikacja kremu na noc powinna odbywać się po dokładnym demakijażu (za pomocą mleczka, toniku), jednak z wyłączenie okolic oczu (są one wyjątkowo wrażliwe na podrażnienia), za to z włączeniem okolic szyi (która jest bardzo podatna na powstawanie zmarszczek). Krem powinno się wcierać poprzez ruchy delikatne, od dołu ku górze. Nie należy oczekiwać efektów po pierwszym zastosowaniu – kremy działają, jednak wymagają regularnego stosowania, przez co najmniej kilkumiesięczny okres.

PODZIEL SIĘ: