Lipoliza iniekcyjna – sprawdzony sposób na wymodelowanie sylwetki!
Czy wiesz, że możesz szybko i bez wysiłku pozbyć się zbędnych kilogramów? Chciałabyś raz na zawsze zapomnieć o workach pod oczami, okrągłych policzkach i podwójnym podbródku? Dzięki lipolizie iniekcyjnej jest to możliwe!
Czym jest lipoliza iniekcyjna?
Lipoliza iniekcyjna to zabieg medycyny estetycznej umożliwiający pozbycie się kilku centymetrów w talii czy biodrach. Metoda ta pozwala na nieinwazyjne i w 100% bezpieczne modelowanie sylwetki dzięki podaniu zastrzyków zawierających substancję rozpuszczającą tkankę tłuszczową. Tam, gdzie zostaje ona wstrzyknięta powstaje lekki i w pełni kontrolowany stan zapalny tkanki tłuszczowej – wyjaśniają specjaliści z Kliniki Esteticmed. Następnie komórki te pękają, uwolnione z nich tłuszcze dostają się do krwi, po czym trafiają do wątroby, gdzie są rozkładane i wydalane z organizmu.
Lipoliza iniekcyjna to alternatywa dla tych pacjentów, którzy z różnych względów nie mogą lub nie chcą zdecydować się na tradycyjną liposukcję – mówią lekarze z Kliniki Esteticmed.
Zabieg trwa około 15-20 minut, to ile czasu spędzimy w Klinice Esteticmed zależne jest od tego, ile miejsc ma zostać poddanych „ostrzyknięciu”.
Czy lipoliza iniekcyjna jest bezpieczna?
Przeprowadzany przez doświadczonego lekarza zabieg ten jest w pełni bezpieczny i nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. Znieczulenie znajduje się już we wstrzykiwanym preparacie, dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezbolesny. Pacjent może wrócić do domu i do swoich codziennych aktywności natychmiast po jego zakończeniu. Warto wiedzieć, że prawidłowo wykonana lipoliza iniekcyjna sprawia, że skóra naturalnie dopasowuje się do nowych kształtów, co eliminuje ryzyko powstania nierówności.
Komu polecany jest ten zabieg?
Lipoliza iniekcyjna skutecznie pomoże uporać się z takimi problemami jak:
-podwójny podróbek,
-nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu,
-nadmiar tkanki tłuszczowej na udach,
-zbyt masywne uda,
-zbyt grube pośladki,
-nadmiar tłuszczu na karku (tzw. „byczy kark”),
-zbyt masywne kolana,
-poduszeczki tłuszczu wokół pach,
-fałdy na plecach (poniżej żeber).
Lipoliza iniekcyjna polecana jest również osobom, które chcą wymodelować sylwetkę i uniknąć efektu jojo. Decydując się na zabieg należy jednak pamiętać, że lipoliza iniekcyjna nie jest kuracją odchudzającą, lecz metodą pozbycia się niewielkich nadmiarów tkanki tłuszczowej, których nie udało się zlikwidować za pomocą diety i ćwiczeń. Z tego względu zabieg ten raczej nie przyniesie spodziewanych rezultatów u osób otyłych, z dużym nadmiarem tkanki tłuszczowej – ostrzegają specjaliści z Klinik Esteticmed.
Co będę czuć po zabiegu?
Po zabiegu w miejscu wstrzyknięcia preparatu na skórze może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk (u niektórych pacjentów widoczne jest również zasinienie tego obszaru). Okolica poddana zabiegowi staje się również wrażliwsza na dotyk i ucisk. Taka reakcja może utrzymywać się do kilku dni po zabiegu. Jej skutki możemy zminimalizować przyjmując tradycyjne leki przeciwbólowe lub leki antyhistaminowe – radzą eksperci z Kliniki Bieńkowscy Esteticmed.
Jakie są efekty zabiegu?
Do widocznych „gołym okiem” efektów zabiegu można zaliczyć:
-poprawę owalu twarzy,
-wysmuklenie linii podbródka,
-wysmuklenie dolnych partii ciała,
-wyszczuplenie twarzy,
-redukcję tkanki tłuszczowej w miejscu poddanym zabiegowi,
-redukcję cellulitu,
-wymodelowanie sylwetki,
-pozbycie się lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej,
-trwałą likwidację tkanki tłuszczowej na wybranym obszarze,
-likwidację worków pod oczami,
-likwidację tłuszczaków.
Na ile zabiegów należy się zdecydować?
Liczba zabiegów zależna jest od ilości tkanki tłuszczowej, której chcemy się pozbyć (jeśli jest jej niewiele wystarczające mogą okazać się już 2-3 zabiegi, w sytuacji, gdy tkanka tłuszczowa jest gruba i obfita, zabiegów musi być więcej). Odstępy pomiędzy kolejnymi zabiegami powinny wynosić 3-4 tygodnie.
Kto nie może poddać się lipolizie iniekcyjnej?
Do najczęstszych i bezwzględnie respektowanych przeciwwskazań zalicza się:
-ciążę i okres karmienia piersią,
-choroby nerek i wątroby,
-cukrzycę,
-choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem,
-przyjmowanie leków rozrzedzających krew,
-niektóre choroby autoimmunologiczne,
-choroby nowotworowe,
-miesiączkę,
-opryszczkę,
-znaczną otyłość,
-złe wyniki badań i ogólny zły stan zdrowia,
-obciążenie ujawnione w trakcie wywiadu anestezjologicznego,
-padaczkę,
-alergię na składniki preparatu,
-choroby tarczycy.
Umów się na zabieg, wybierz miejsce, z którego chcesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i raz na zawsze pożegnaj nieestetyczne „wałeczki”.
Więcej dowiesz się na stronie: http://www.esteticmed.pl/zabiegi
Artykuł sponsorowany