Jak wybrać paletkę cieni do powiek?

Jak wybrać paletkę cieni do powiek

Cienie do powiek potrafią skorygować opadającą powiekę, nadać blasku naszemu spojrzeniu i podkreślić piękno naszej tęczówki. Wiele kobiet jednak nie wie, na jaki zestaw kolorów się zdecydować. Jak wybrać paletkę cieni do powiek?

Do jakich celów zamierzasz używać paletki cieni do powiek?

To, jaką paletkę cieni do powiek powinnaś wybrać, zależy od tego, do jakich celów zamierzasz jej używać. Jeśli ma to być paletka dzienna do makijaży biurowych, postaw na nudziaki. Beże, brązy i szarości. Taka paletka cieni do powiek jest  stosunkowo bezpieczna. Z pewnością nie zrobisz sobie nią krzywdy. Twój makijaż oczu będzie prezentował się bardzo naturalnie. Nie powinien też budzić niepochlebnych komentarzy w twoim miejscu pracy.  Jeśli natomiast twoja firma nie narzuca ci żadnych ograniczeń i możesz stawiać na oryginalne makijaże, wybierz paletkę pasującą do twojej osobowości i typu urody. Ten długi wariant rozpatrujemy poniżej.

Jakim jesteś typem urody?

To kluczowa kwestia, gdy szukasz paletki cieni do powiek. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy masz chłodny typ urody (jasnoróżowa karnacja, włosy w odcieniu czerni lub chłodnego blondu), a może bliżej ci do ciepłych kolorów (żółta lub mocno opalona karnacja, brązowe, rude lub pszeniczne włosy). Chłodnym typom urody pasują niebieskości, szarości, zielenie, pistacje, fiolety, blade róże oraz srebro. Ciepłe typy urody wyglądają dobrze w musztardzie, pomarańczy, rudościach, złocie, brązach oraz miedzi.

Jaki masz kolor tęczówki?

Paletka cieni do powiek powinna podkreślać nasz kolor tęczówki. Chłodnym typom urody o brązowej tęczówce pasują fiolety, niebieskości, szarości, zielenie, pistacje oraz blade róże, ponieważ podbijają piwną tęczówkę na zasadzie kontrastu, a jednocześnie pięknie współgrają z jasnoróżową karnacją. Natomiast do błękitnej tęczówki pasują szarości (chłodny typ urody) lub brązy, złoto i rudości (mocny kontrast dla odcienia tęczówki, który współgra z ciepłą karnacją i odcieniem włosów). Zielonookim paniom z kolei pasują fiolety (chłodny typ urody) oraz brązy (ciepły typ urody). Jak widać, największe pole manewru mają ciemnookie panie. Mogą one skupić się tylko na swoim typie urody i używać wszystkich ciepłych lub zimnych kolorów.

Jakie ubrania nosisz najczęściej?

Ciemnookie panie mogą jeszcze dodatkowo wybrać paletkę cieni do powiek pod kątem zawartości swojej szafy. Jeśli jesteś zimą, masz mnóstwo fioletowych, niebieskich i czerwonych ubrań, możesz postawić na paletkę z szarościami, niebieskościami i fioletami.  Jeśli jesteś ciepłym typem urody, ale masz brązową tęczówkę, możesz także dobrać paletkę cieni do powiek pod kątem zawartości swojej garderoby.  Pozostałe panie powinny kierować się swoim typem urody oraz kolorem tęczówki.

Czy preferujesz matowe cienie?

Niektóre panie dobrze czują się wyłącznie w matach. Nie przepadają za błyskotkami na powiece czy lustrzanym wykończeniem pomadek. Jeśli ty także należysz do miłośniczek matów, szukaj matowych palet. Niestety, dziś większość paletek cieni do powiek obfituje w błyszczące cienie do powiek i kilka bazowych matów. Na szczęście można skomponować własny zestaw, kupując paletę magnetyczną i pojedyncze wkłady.

Czy masz wprawną rękę do makijażu oczu?

Jeśli nie jesteś mistrzynią makijażu, lepiej kupić droższą, ale dobrą jakościowo paletkę. Cienie za 280 zł często są tak miękkie i kremowe, że praktycznie same się blendują. Nie trzeba posiadać wybitnych uzdolnień, aby wykonać nimi przepiękny makijaż.

PODZIEL SIĘ: