Pielęgnacja skóry dziecka

Pielęgnacja skóry dziecka
Picsea z Unsplash

Pielęgnacja dziecka to spore wyzwanie, któremu stawić czoła muszą świeżo upieczeni rodzice. Skóra dziecka zwłaszcza zaraz po porodzie jest szczególnie wrażliwa. Dzieje się tak, ponieważ dziecko w brzuszku mamy było odizolowane od świata płynem owodniowym. Dla noworodków przyjście na świat oznacza zostanie wystawionym na szereg nowych czynników. Bardzo często niedługo po porodzie pojawiają się czerwone krostki bądź też białe przypominające kaszaki. Są to naturalne reakcje organizmu w odpowiedzi na zmienione warunki zewnętrzne. Nie należy się nimi martwić, ustąpią po kilku tygodniach. To, że jednak występują obrazuje nam jak wrażliwa i delikatna jest skóra dziecka, dlatego powinniśmy przykładać dużo uwagi wybierając produkty dla niemowląt.

 

Skóra maluszków na inne pH niż ludzi dorosłych dlatego wręcz niedopuszczalne jest stosowanie preparatów dla dorosłych. Aby pomóc niemowlętom w przyzwyczajeniu się do nowych warunków zadbajmy, aby ich skóra była czysta, sucha i odpowiednio nawilżona.

Dzieci powinniśmy kąpać codziennie. Znaczną ilość wody tracą one przez skórę pocąc się. Z tego względu musimy dodatkowo zadbać o odpowiednie nawilżenie. Po kąpieli warto nawilżać skórę przy użyciu oliwki. Pomocne tu przydadzą się produkty, które zawierają w składzie właśnie oliwkę. Jej działanie nawilżające zabezpieczy skórę dziecka przed przesuszeniem.

Produkty dla niemowląt dają gwarancję, że nie podrażnimy skóry substancjami zapachowymi czy też konserwantami. Zapewnijmy dziecku dobre powitanie na świecie i pomóżmy się przyzwyczaić do nowych warunków. Wybierajmy bezpieczne i sprawdzone produkty z asortymentu JOHNSON’S® Baby.

Dowiedz się więcej o produktach dla niemowlaków na: http://www.johnsonsbaby.com.pl/products

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: