Proste zabiegi, by mieć piękne paznokcie

Dłonie wiele mówią o kobiecie. Czasami to właśnie one zdradzają prawdziwy wiek kobiety, która zapomina, że nie tylko skóra twarzy wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Piękne i zadbane paznokcie w połączeniu z gładką skórą dłoni, zdecydowanie ujmują lat.

Istnieje kilka prostych zabiegów kosmetycznych, które zapewniają doskonały wygląd dłoni i paznokci, nawet kobietom w dojrzałym już wieku. Wystarczy odpowiednio dobrać kosmetyki, które działają wygładzająco, rozjaśniają i nawilżająco, by dłonie i paznokcie były zawsze w doskonałej kondycji.

W dobrych drogeriach, aptekach i sklepach wielobranżowych, dostępne są specjalistyczne preparaty przeznaczone do codziennej pielęgnacji dłoni i paznokci. Nie muszą być drogie, warto jednak wypróbować kilka z nich, by wybrać te, które najlepiej odpowiadają naszym potrzebom.

Istnieje także kilka domowych sposobów na piękne, mocne i zdrowe paznokcie. Kilkuminutowa kąpiel w ciepłej wodzie z dodatkiem oliwy z oliwek wzmacnia płytkę, a także skutecznie ją nawilża. Dodatek soku z cytryny eliminuje plamki i przebarwienia, które powstały np. podczas kontaktu z mocno farbującymi substancjami. Warto również od czasu do czasu, stosować maseczkę regenerującą na dłonie i paznokcie, która nanosimy dość grubą warstwą, a następnie zakładamy specjalnie przygotowane do tego bawełniane rękawiczki. Taki zabieg wykonywany raz w tygodniu zapewnia odpowiednie nawilżenie i regenerację zmęczonej skórze dłoni. W gabinetach kosmetycznych dostępne są również inne zabiegi, np. parafinowy lub kolagenowy, które również pozytywnie wpływają na wygląd dłoni.

Panie lubiące malować paznokcie na intensywne i ciemne kolory, powinny najpierw nanosić warstwę bezbarwnego lakieru (lub odżywki), który skutecznie chroni przed powstawaniem brzydkich przebarwień. Taki lakier łatwiej jest później usunąć i nie trzeba wcierać w paznokcie zbyt dużej ilości zmywacza.

Podczas usuwania lakieru lub odżywki, warto sięgać po zmywacze z witaminami i pozbawione acetonu. Działają nie tylko skutecznie, ale i dodatkowo wzmacniają płytkę paznokcia. Na rynku dostępne są różne warianty zmywaczy, także takich, które zawierają w składzie zioła i rośliny.

PODZIEL SIĘ: